AKO BOLO NA MATERSKEJ

Občas sa ma pýtate na tehotenstvo. Nie, milí hostia, to čo vidíte, je iba zlé držanie tela a nadmerné pitie Coca-Coly.

Vy však na týchto veciach pracujete. Niektorí aj úspešne.

Keď mi slečna Šarmantná-polovička povedala, že ide na materskú, zosmutnela som. Nemám rada zmeny. Jedine na jedálnom lístku. A materská znamenala, že ju uvidím najbližšie až o 6 rokov, keď pôjde malý do školy.
Slečna-Šarmantná chodievala aj s mužom. Takmer denne, to si človek zvykne. Za tie roky sme občas prehodili pár viet.
Raz som na odporúčanie Michala-Krížna34 zaradila na menu Bobo di Camarao. Išiel do toho čerstvý maniok, krevety, hektoliter kokosového mlieka, skrátka, recept výborný, exotický a neekonomický.
Slečna-Šarmantná sa z fleku opýtala, či som dala aj dende oil. Ako to robia domáci. Vysvitlo, že žila niekoľko rokov v Latinskej Amerike.
Ako sa táto žena, z mini štátu kdesi v pralese, ocitla v Bratislave na Karadžičovej? A kde sa spoznala s Pánom-Šarmantná-polovička? Aký príbeh sa tu skrýva??

To sa už nedozvieme. Lebo som sa jej nikdy neopýtala, mysliac si, že mám dosť času.

Nakoniec som v šťastnej novinke našla pozitívum aj pre seba.
Šarmantné-polovičky chodili na obed denne, a brávali si jedlo aj na večeru, takže že sa „TO“ muselo stať niekde medzi našimi polievkami. Čiže aj my sme boli svojím spôsobom pri tom! Bude to malý Polievočkár. Alebo Polievočkárka.

Prekrstila som budúcu rodinu zo Šarmantných-polovičiek na Rodinku-Úžasných, zvýšila frekvenciu rýb v jedálničku a bolo.
Úžasňákoví dlhodobo držali aj prvenstvo v rebríčku ako náš najekologickejší pár (kým ich o titul nepripravil Martin-Fotograf, ktorý by si z obsahu svojho ruksaku mohol otvoriť domáce potreby). Nosili si hrnčeky na polievku. Tú istú papierovú tašku až do roztrhania. A nie len to! Nosili si nádoby na zákusky a všetko ostatné. Aj v tomto si rozumeli.

Malého „votrelca“ vôbec nešetrili. Fascinovalo ma, keď si Pani-Úžasňáková veselo objednávala Chili con carne, Mango morku a iné ostré záležitosti.

A potom prišla posledný krát.

Niekoľko týždňov chodil Pán-Užasný sám. Bolo to iné.
Až raz neprišiel ani on. Obedy bez jeho nenápadného priateľského úsmevu už neboli ono.

Rozveselil ma až jeho kolega, Ondro-Ikea. Prišiel mi povedať, že Úžasňákovým sa narodilo dieťa. A všetko bolo zasa v poriadku!❤️

O pár dní sa objavil Pán-Úžasný, šťastný tata, s olympijskými kruhmi pod očami.

O pár týždňov nás prišla pozrieť aj Pani-Úžasňáková.

A keď počkám ešte pár rokov, možno sa vo dverách objaví malý mládežník so zelenými hrnčekmi a vypýta si polievku pre rodičov.
Hrnčeky mi budú zdať povedomé, tak sa ho spýtam: „A ty sa ako voláš?“
A on povie: „Samko“.
A ja už budem vedieť.
A pribalím mu aj tri čokoládové guľky.