KARAVAN

Chodieval k nám jeden pán, a nevedel, čo so životom. Volali sme ho Pán Čo-nevie-čo-so-životom.
Bol to pekný chlapec, ale s výrazom pokerového hráča a mimikou Nicole Kidman po plastike. Z tej tváre ste nič nevyčítali, pokiaľ nechcel.

Jediné, čo nevedel zakryť, bola nespokojnosť s tým, ako žije. Nežil podľa mňa zle, nebol žiadna ‚socka‘. Lenže to nestačí a on si to zrejme uvedomoval.

Sedával u nás utrápený, vzdychal, a šťastného som ho vlastne videla len raz. Stretla som ho v lese s kamošmi na biku, veselo sa smial, ‚pokerface‘ bol preč, a burzového makléra nachvíľu vystriedal spokojný človek.

Na druhý deň prišiel na obed, a opäť sa vliekol ako mucha, ktorej odtrhli krídlo a tri nohy.

Potom prišiel covid, a odišlo mi 98% hostí, vrátane neho. Na konci druhej vlny, keď som už mlela z posledného, sa však náš pán opäť nečakane zjavil, a odvtedy chodí často.

Tým, že pravidelne športuje, je neustále hladný a veľa zje, čo je pre reštauráciu magická kombinácia.????

Jediné, čo sa nezmenilo, bola tá utrápenosť.

Mojou filozofiou je, že niet takého problému, čo by nevyriešilo jedlo. Tak som doňho začala pchať zemiakový šalát, mäsové placky, linecké kolieska .. ako keď sa štope hus. Zdalo sa mi, že to byľku pomáhalo.

Pri debate o filme ‚Nomadland‘, ktorý mimochodom predstavuje pekné filmové spracovanie môjho ďalšieho života, ak sa Polievočka nerozbehne, z nášho pána vyliezlo, že žil minulý rok v karavane.
Tak sme ho premenovali na Pána Čo-žil-v-karavane.

Myslím, že mu to časom začalo ísť na nervy.
/ale podľa mňa je to pekná prezývka!/
Navyše sa zistilo, že to netrvalo rok, ani to nebol tak úplne karavan.

Tak sme ho pre jednoduchosť premenovali na Pána Čo-nežil-v-karavane.

Aj toto mu už vadí. Keď ho tak predstavujem spolustolovníkom, zvyčajne pekným ženám a dievčatám, ktoré chcú samozrejme vedieť, prečo nežil v karavane, frfle „..ja som nežil nikde..“

Každopádne, myslím si, že ‚nasratosť‘ je lepšia ako ‚poker face‘ a veľmi dobrý východiskový bod. Niekam.

Pretože na každý hrniec sa nakoniec nájde pokrievka. Aj na karavan parkovisko.