PRVÝKRÁT

Dneškom sa všetko uzavrelo.

Kristína Romantika dnes prvýkrát ochutnala ‚gaspačo‘.

Moja Dada, ktorá nezje ani hrášok, a k novým veciam pristupuje extrémne nedôverčivo, sedela v ‚salóniku‘ ticho ako pena, prvýkrát jedla morčaciu laksu, vegánsky ‚parížák‘, a ani nepípla.

Kiwi Lukáš prvýkrát priviedol ukázať mamu. Povedala som jej, že syn bol žiarivým diamantom v náhrdelníku nášho bistra, a odkedy sa so Superhrdinkou odsťahoval do inej štvrte, utrpela som nenahraditeľnú stratu. Nikto nemá taký humor ako Kiwi Lukáš. Snáď len Rado Introvert.

Dnes som prvýkrát za toto prekliate leto (môj playlist s rovnakým názvom nájdete na Spotify) dostala kvety.
Už tu dlho žiadne neboli, možno ste si aj všimli. Kvety sú jednou z vecí, ktoré som vrámci úspory prevádzkových nákladov škrtla. Ak sa chce hosť pri obede dívať na kvety a nestačím mu ja, môže nám ich priniesť, povedala som si v duchu.
Kristína Romantika priniesla. Boli krehké a krásne.
Ako tá, čo mi ich venovala.

Vojto Florida dnes prvýkrát ochutnal kokosový bochník s oškvarkami a napísal mi ďakovnú wocapmesku. Pravdepodobnosť, že Pána Floridu prekvapíte jedlom natoľko, že to písomne vyjadrí, je ako naučiť tučniaka lietať.

Prvýkrát po dlhej dobe som tu cez deň opäť mala Dadu, lebo prvýkrát bolo dosť práce pre dve, a Pán Jednotka si ju všimol, a pekne nahlas pozdravil. Viem, že ju to potešilo. Obe ho za toto pozorné gesto uznávame.

Prvýkrát som sa dozvedela niečo viac o Zuzke-ktorá-sa-tak-nevolá. Aj ona pozná Pána Jednotku, chodia do rovnakého fitka. Povedala mi, že keď tam začala chodiť, on bol jediný človek, ktorý tam bol ku nej milý.

Martin Fotograf prvýkrát tento rok prišiel bez kočára. Vrátil sa z otcovskej naspäť do práce a dnes mal pred sebou tri fotenia.

Divoká Nina si prvýkrát toto leto nesadla. Nebolo kam.

Slečna Judy prišla s tehotnou priateľkou a prvýkrát som si dôkladne pozrela ich „bruško“. Inak vás vidím vždy len od pliec nahor, ako Leninove busty.

Aďka Nevesta si prvýkrát nedala laksu, hoci mohla. Dala si cviklu.

Dnes prvýkrát všetky ‚prvýkrát‘ v poste napíšem gramaticky správne! Ako ma učila Katka K., ktorej moje ‚prvý krát‘ trhalo zrak, a podujala sa ma pomocou dobre mienených mailov a smsiek edukovať.

Náš služobne najmladší Polievočkár, babyboy Elo, dnes prvýkrát ochutnal laksu v materskom mlieku. Snáď sa z nej nevyhádzal ako hviezdna obloha.

A na záver: Prvýkrát ma dnes navštívil môj dlhoročný, veľký, hádam i najväčší, FB fanúšik. Žeby ho ako Španiela konečne vyhecoval článok o astrálnych meeting pointoch a ‚gaspačo‘?
Jedno z toho určite. Načo by inak doteraz 5 rokov čakal?

Kulisy a komparz boli počas Španielovej návštevy perfektné. V ‚salóniku‘ sedela Kristína Romantika, nepobozkaná gaspačom, na stole kvety, vo dverách Silvia Kôpor a Kiwi Lukáš s mamou, za stolom už neviem kto.

Na bare bol rozložený Pán Dózička.
Pred 8 rokmi mal s manželkou firmu, piekli koláčiky, a ja som ich kupovala do Polievočky, lebo pred 8 rokmi som ešte nevedela piecť.
Dnes si u mňa prvýkrát kúpil koláč on. Jablkový bagel.

„Tak, konečne to vidíte,“ ukázala som okolo seba.
„Presne takto som si to aj predstavoval,“ povedal Španiel a neusmial sa. Takže to mohlo byť rovnako dobré ako aj zlé.

Dnešok mal úplne všetko. Toto miesto už neponúkne viac.
Dnešným dňom môžem s pokojným úsmevom zavrieť.