ZULU – ČIERNY DIAMANT

Zulu pochádza z ostrova v Západnej Afrike. Tvrdí, že práve tam sa zrodilo ľudstvo. Jeho národná hrdosť je nepriestrelná.
U nich v Afrike vynašli všetko, vedeli ste? Civilizáciu, koleso aj telegraf.
Nechápem, prečo to Jozefovi Murgašovi nikto nepovedal.

Zulu neverí, že prví ľudia na svete boli Adam a Zdena, starí Slovania, ktorí jazdili na malých škaredých koníkoch a nad hlavou im pritom letel turul pterodaktyl.
„Pozri, tu je to čierne na bielom“, ukazuje mi dokumenty o osídlení Afriky z obdobia dobreže nie pred rozdelením Pangei.

Keď bol Zulu mladý, dal otcovi na výber. Buď ho nechá ísť na univerzitu alebo bude pirátom. Teraz žije v Belfaste v severnom Írsku a je to ten najvzdelanejší tesár, akého poznám.

Má okolo 50 súrodencov a štyri matky.
Jeho otec mu však nikdy nepovedal, že ho má rád. Ako jedináčika z ‚tradičnej kresťanskej rodiny‘ ma tieto historky fascinovali. Hlavne opisy, ako spolu vychádzali jeho štyri matky.

Rozpráva o Afrike sentimentálne, no už by sa tam nevrátil. Zulu je definitívne Ír.

Má rád lode a vie ich aj opravovať. Tak sme sa vlastne zoznámili, prišiel opraviť Damienovu loď na Rathlin island, kde som minulý rok žila.

Niekedy hráva so svojím sound systémom v ‚Laverys‘, starom ‚gay friendly‘ klube v Belfaste a miluje, keď dav skanduje jeho meno, haha. 🙂

Nazýva ma skostnatelou Východoeurópankou, pretože neparkujem na žltej čiare a cez cestu chodím po priechode. Je vtipné, keď Európu nazve zaostalou kultúrou človek, čo chodil do školy v bedernej rúške a sedel pritom v džungli pod baobabom.

„Kveta, a o mne si už písala?“, spýtal sa minule placho.

„Ále, možno som ťa pár krát spomenula“.

„Vieš, hovorím známim, že mám takú kamošku, nemá deti, nie je vydatá, len si tak chodí po svete. ‚A z čoho žije?‘, pýtajú sa. ‚She is a writer,‘ hovorím im“.
„Ja nie som ‚writer‘ „.
„Dobre, tak nie si ‚writer‘. ‚Columnist‘?“
„Zulu, ja som kuchárka.“

Tak vidíte, prikrášľuje skutočnosti.
No vždy sa s ním rada stretnem. Pretože niektorí ľudia sa síce správajú otrasne, no zároveň sú neodolateľne zaujímaví.
A Zulu je taký čierny diamant, čo sa vybrúsil sám.
Nechceli by ste ho do konca života nosiť na ruke, no poteší